نماد اعتماد الكترونيكيتلگرام

ورود به حساب شخصی


بازيابی رمز عبور

تبلیغات


قیمت ارز (سامانه سنا - ریال)

فروش خرید
دلار آمریکا
38,93438,930
یورو
46,95846,952
درهم امارات
10,64510,634

قيمت ارز بازار (تومان)

دلار
4,353
یورو
5,308
پوند انگلیس
5,974
دلار کانادا
3,575
دلار استرالیا
3,401
فرانک سوئیس
4,460
درهم امارات
1,189
رینگیت مالزی
1,095
بات تایلند
137
یوان چین
679

          آخـــرین ها

قیمت نفت و انرژی

نفت اوپک
66.13
نفت برنت
67.69
نفت سبک
61.52
نفت بورس توکیو
33,510
بنزین (گالن)
1.786
گاز طبیعی
2.845
گازوئیل
603.88

نگاهی کوتاه به شهرستان کردکوی

این شهرستان با مساحتی حدود 815 کیلومتر مربع از شهرستان های غرب استان گلستان بوده و از طرف شمال به شهرستان ترکمن ، از طرف غرب به شهرستان بندرگز ، از طرف شرق به شهرستان گرگان و از طرف جنوب هم به استان سمنان محدود است . بخش شمال شهرستان از زمین های جلگه ای هموار با شیب ملایم تشکیل شده و به زمین های بندرترکمن ، رودخانة قرسو و خلیج گرگان منتهی می‌گردد . بخش جنوبی آن نیز از ارتفاعات البرز شرقی تشکیل شده که حداکثر ارتفاع آن از سطح دریا در برخی از مناطق به 3500 متر می رسد و مهم ترین کوه های آن هم عبارتند از : درازنو ، وزمه کوه ، چلستان ، جهان ، پلاش پوشش گیاهی این شهرستان با توجه به ارتفاع زمین ، متنوع است ؛ در کوهپایه ها زمین های زراعتی همراه چمنزارها گسترش دارند . و تا ارتفاع 2400 متری را هم ، جنگل های انبوه پوشانده است .
در ارتفاعات پایین درختان ممرز ،‌ انجیری ، توسکا ، لرگ ، در ارتفاعات متوسط درختان : راش ، ملچ ، نمدار ، افرا، و در ارتفاعات بالاتر درختان ارس ، بلوط، سروکوهی می رویند . در جنوب شهرستان کردکوی جنگل تا خط الرأس کوه های درازنو گسترش داشته و یکی از انبوه ترین جنگل های خزری را تشکیل می دهد . شیب تند زمین منطقة کردکوی موجب پیدایش رودهای پرآبی شده است . چنان که در ضلع شمالی البرز ، رودخانه های زوار دشت ، غاز محلة کردکوی ، غرب بالاجاده و میاندره ، جاری شده و به رودخانة قرسو وارد می گردند و در شمال شهرستان کردکوی ، به خلیج گرگان می‌ریزند . و در آبریز جنوبی نیز رودخانة معروف نکا که در منطقه به نام رودخانة رادکان معروف است ، جاری گشته و از طریق هزارجریب و نکا به دریای خزر می‌ریزد .
با توجه به موقعیت جغرافیایی ، ارتفاع و امتداد کوه ها و نزدیکی به دریای خزر آب و هوای ، این شهرستان در قسمت جلگه ای شمال ، معتدل مرطوب ، و در قسمت کوهستانی معتدل کوهستانی است . از این رو بیشترین بارش باران در این منطقه در فصول پاییز و زمستان صورت می‌گیرد .
شهرستان کردکوی در سال 1358 از شهرستان گرگان جدا شد و به صورت شهرستانی مستقل درآمد . این شهرستان طبق آخرین تقسیمات ، به یک بخش مرکزی و سه دهستان تقسیم شده است . در حال حاضر ، جمعیت شهرستان کردکوی به 67051 نفر می رسد که بیشترشان در نواحی جلگه ای و کوهپایه ای منطقه به سر می برند . زبان رایج این شهرستان هم طبری است .
کشاورزی در اقتصاد شهرستان کردکوی نقش عمده ای دارد . پنبه ، گندم ، برنج و سویا از مهم ترین محصولات کشاورزی منطقه اند . این شهرستان از مراتع غنی جنگلی و چمن زارهای ییلاقی برخوردار است . به سبب حاصلخیزی منطقه و رونق کشاورزی ، بیشتر صنایع موجود در آن ، از صنایع مرتبط با کشاورزی است که از مهم ترین آن ها کارخانه پنبه پاک کنی ، صابون سازی ، روغن کشی ، شالی کوبی ، چوب بری ، دان ماکیان و نئوپان می‌باشد . از صنایع دستی این شهرستان هم حصیر بافی ، نمدزنی ، چادر شب بافی و جوراب پشمی است . از آثار باستانی این شهرستان می توان به برج آجری رادکان تپه های قدیمی ، جاده شاه عباسی و دیوار تمیشه ، از اماکن مذهبی به امامزاده روشن و امامزاده النگ که مورد توجه اهالی منطقه است ، اشاره نمود .
از ویژگی های مهم و پر جاذبه منطقة کردکوی ، وجود دو دهکده ییلاقی به نام های درازنو و جهان نما در آن است که در فصل های بهار و تابستان ، بسیاری از گردشگران بومی و غیر بومی را به خود جذب می‌کند . این دو مجموعه که یکی در مجاورت ، و یکی دیگر در درون منطقة حفاظت شده جهان نما قرار دارد . محلی برای استراحت و فعالیت های تحقیقی ،از دیگر مناطق جذاب منطقه بالاجاده است که از نظر یادمان ها طبیعی و تاریخی و تاریخی ، از ارزش ویژه ای برخوردار است .
کردکوی یکی از شهرستان‌های استان گلستان است که از آب و هوای‌معتدل و مرطوب برخوردار است.بیش‌ترین درجه‌ی حرارت در تابستان ها به 39 درجه بالای صفر و کم ترین آن در زمستان ها به 2 درجه زیر صفر می ‌رسد. متوسط باران سالیانه در این شهرستان در حدود 350 میلی ‌متر برآورد شده است. پوشش گیاهی این منطقه را انواع رستنی ها تشکیل‌می‌دهند. گیاهان این منطقه را درختان‌راش، ولیک، تمشک، انجیر کوهی، انجیر جنگلی، ارس، اقاقیا، ازگیل و ممرز پوشش جنگلی منطقه را تشکیل می‌دهند. هم چنین گیاهانی مانند گل بنفشه، گل گاوزبان، گل ختمی، خاکشیر، کاسنی و کتیرا که کاربرد دارویی دارند؛ در تشکیل پوشش گیاهی منطقه نقش موثری دارند. درمنه، ارس و سیاه تلو نیز در بیش تر مراتع این منطقه می‌رویند. گیاهان‌دارویی و علوفه‌ای و انواع درختان جنگلی که در بیش‌تر نقاط شهرستان می رویند، دیگر رستنی های منطقه را تشکیل می دهند.


قلعه ها ، برجها و آتشکده ها شهرستان کردکوی

نقشه گوگل - کردکوی


Supported by : www.IIInf.Com 2008-2018