نماد اعتماد الكترونيكيتلگرام

ورود به حساب شخصی


بازيابی رمز عبور

تبلیغات


قیمت ارز (سامانه سنا - ریال)

فروش خرید
دلار آمریکا
38,93438,930
یورو
46,95846,952
درهم امارات
10,64510,634

قيمت ارز بازار (تومان)

دلار
4,353
یورو
5,308
پوند انگلیس
5,974
دلار کانادا
3,575
دلار استرالیا
3,401
فرانک سوئیس
4,460
درهم امارات
1,189
رینگیت مالزی
1,095
بات تایلند
137
یوان چین
679

          آخـــرین ها

قیمت نفت و انرژی

نفت اوپک
66.13
نفت برنت
67.69
نفت سبک
61.52
نفت بورس توکیو
33,510
بنزین (گالن)
1.786
گاز طبیعی
2.845
گازوئیل
603.88

نگاهی کوتاه به شهرستان شیروان و چرداول

شیروان‌و‌چرداول در شمال‌خاوری ایلام واقع شده است. مرکز شهرستان شهری به نام سرابله است که در کنار رود سرابله قرار دارد. وجود آثار تاریخی به جای مانده از دوران ساسانی باعث‌شده که این شهرستان دارای اهمیت تاریخی باشد. این شهرستان شامل چهار بخش شیروان، چرداول، آسمان آباد و هلیلان است. قالی‌بافی، فرش‌ابریشمی،گل ابریشمی کرکی و گلیم و نقش برجسته جزو صنایع دستی شهرستان شیروان و چرداول است که به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود.
مکان های دیدنی و تاریخی
آثار شهر سراب کلان شیروان به نام ماسبذان یا سیروان که متعلق به دوره ساسانی است و در روستای سراب کلان واقع شده است - آثار قلعه تاریخی و آتشکده سام که درارتفاعات روستای چم بور بخش چرداول واقع شده است - تعداد زیادی تپه و آثار تاریخی باستانی واقعدر بخش هلیلان - تنگ شمشه بخش چرداول که دارای ارزش تاریخی است - تنگ قیر در بخش چرداول و چشم اندازهای زیبای رود سیمره و مهم ترین بقاع و زیارتگاه های این بخش شامل: زیارتگاه عباس‌ و زیارتگاه شاه قلندر در بخش شیروان - زیارتگاه پیر‌ در زنجره علیا و بقعه باقر در روستای سفیدخانی سفلی‌ بخش ‌شیروان .
صنایع و معادن
صنایع دستی مهم ترین صنایع این منطقه را تشکیل می دهند. قالی‌بافی، فرش‌ابریشمی،گل ابریشمی کرکی و گلیم و نقش برجسته جزو صنایع دستی شهرستان شیروان و چرداول">شیروان و چرداول است که به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود.
کشاورزی و دام داری
سرابله دارای اقتصاد کشاورزی و دام داری است. کشاورزی و باغ داری از مشاغل مهم مردم این شهرستان بوده و آب کشاورزی از رودخانه تامین می‌شود. محصولات آن عبارتند از: گندم، جو، بنشن، تره بار، زرد آلو، انار، سیب و آلو.‌هم چنین دام‌داری و پرورش طیور از رونق بسیاری برخوردار است چنان که صادرات این منطقه را محصولات کشاورزی، دام و فرآورده های دامی و طیور تشکیل می‌دهند.
مشخصات جغرافیایی
سرابله مرکز شهرستان شیروان و چرداول">شیروان و چرداول، در درازای جغرافیایی 46 درجه و 32 دقیقه و پهنای جغرافیایی 33 درجه و 46 دقیقه و در بلندی 1050 متری از سطح دریا قرار دارد. سرابله در 118 کیلومتری شمال خاوری ایلام و در مسیر جاده اصلی لومار ـ گیلان غرب قرار دارد. آب و هوای آن نسبتا معتدل و نیمه مرطوب است و متوسط بارش سالانه 500 میلی متر است. شهرستان شیروان و چرداول">شیروان و چرداول از شمال به کرمانشاه، اسلام آباد غرب و گیلان غرب، از باختر به ایوان، از جنوب به ایلام، و از خاور به شهرستان کوهدشت محدود است.
وجه تسمیه و پیشینه تاریخی
این شهرستان‌ از کانون‌های تاریخی استان ایلام است‌که قدمت تاریخی آن به دوره ساسانیان می رسد. بقایای آثار تاریخی و باستانی مانند آثار شهر سراب کلان، قلعه تاریخی و آتشکده سام، تل توبره ریز معروف به للر یا تل سه پا، تعداد 160 تپه و آثار تمدن باستانی در بخش هلیلان و … مبین این پیشینه تاریخی است. از شیروان قدیم که شهری در طرف شمال رودخانه سیمره بود، آثار و ویرانه های زیادی باقی مانده است. در بقایای این ویرانه های سنگی و گچی، آثار متعلق به دوره ساسانیان نیز مشاهده می شود.


طبیعت در شهرستان شیروان و چرداول

آرامگاه ها ،امامزاده ها و زیارتگاه ه در شهرستان شیروان و چرداول

بندها و پلها در شهرستان شیروان و چرداول

عمارتها و محوطه های شهرستان در شهرستان شیروان و چرداول

نقشه گوگل - شیروان و چرداول">شیروان و چرداول


Supported by : www.IIInf.Com 2008-2018