نماد اعتماد الكترونيكيتلگرام

ورود به حساب شخصی


بازيابی رمز عبور

تبلیغات


قیمت ارز (سامانه سنا - ریال)

فروش خرید
دلار آمریکا
38,93438,930
یورو
46,95846,952
درهم امارات
10,64510,634

قيمت ارز بازار (تومان)

دلار
4,353
یورو
5,308
پوند انگلیس
5,974
دلار کانادا
3,575
دلار استرالیا
3,401
فرانک سوئیس
4,460
درهم امارات
1,189
رینگیت مالزی
1,095
بات تایلند
137
یوان چین
679

          آخـــرین ها

قیمت نفت و انرژی

نفت اوپک
66.13
نفت برنت
67.69
نفت سبک
61.52
نفت بورس توکیو
33,510
بنزین (گالن)
1.786
گاز طبیعی
2.845
گازوئیل
603.88

نگاهی کوتاه به شهرستان تنکابن

شهرستان باصفا و زیبای تنکابن با جنگل‌های معروف دوهزارو سه هزارو ده ها اثر طبیعی چون رودخانه‌ها، آبشارها، چشمه‌ها، دهکده های زیبای توریستی و ... منطقه‌شناخته شده‌ای در سرتاسر ایران است. شهرستان تنکابن در باختر استان مازندران و همسایگی شهرستان زیبای رامسر واقع شده و از جاذبه های متعدد گردشگری برخوردار است.صنایع دستی علاوه بر تامین اقتصادی مردم؛از مهم ترین جاذبه‌های گردشگری این ناحیه به شمار می‌آیند. از مهم ترین صنایع دستی تنکابن می‌توان سبدبافی، جاجیم بافی، گلیم بافی، شمد، پارچه های کتانی، ظروف چوبی و سفال و‌ بافتن جوراب های پشمی را نام برد. کشاورزی و باغ‌داری اساس اقتصاد شهرستان تنکابن را تشکیل می‌دهد. سواحل زیبای دریای مازندران، جنگل های بی شمار و سبز این شهرستان، دریاچه های موجود دراین شهرستان، رودخانه ها و چشمه های پرشماری که در مناطق دور ونزدیک این ناحیه پراکنده شده اند، پارک های طبیعی متعدد چون پارک محلی خشکه داران و غارهایی چون غار خرم آباد تنها بخشی از دیدنی های این شهرستان زیبا را تشکیل می‌دهند
مکان های دیدنی و تاریخی
سواحل زیبای دریای مازندران، جنگل های بی شمار و سبز این شهرستان، دریاچه های موجود دراین شهرستان، رودخانه ها و چشمه های پرشماری که در مناطق دور ونزدیک این ناحیه پراکنده شده اند، پارک های طبیعی متعدد چون پارک محلی خشکه داران و غارهایی چون غار خرم آباد تنها بخشی از دیدنی های این شهرستان زیبا را تشکیل می‌دهند.
صنایع و معادن
انواع صنایع مرتبط با کشاورزی و باغ‌داری در شهرستان تنکابن رواج دارد. کارخانه های کمپوت و کنسرو سازی، کارخانه های چای و برنج کوبی و... از انواع صنایع این منطقه هستند که در ارتباط با پایه های اقتصادی این منطقه برپا شده اند. از معادن این شهرستان اطلاعات مستندی در دست نیست.
کشاورزی و دام داری
کشاورزی و باغ‌داری اساس اقتصاد شهرستان تنکابن را تشکیل می‌دهد. آب کشاورزی شهرستان تنکابن از رودها و چشمه تأمین می‌شود و محصولات کشاورزی آن برنج، گندم، جو، سبزیجات، تره بار، گل گاوزبان، گیاهان زینتی، چای، مرکبات، کیوی، فندق، گردو، گلابی، سیب، آلو، آلوچه و انجیر هستند.باغ های متعدد مرکبات در سرتاسر ناحیه تنکابن پراکنده هستند. و انواع مرکبات، برنج، چای و کیوی مهم‌ترین صادرات این شهرستان را تشکیل می دهند.
مشخصات جغرافیایی
شهرستان تنکابن یکی از شهرستان های استان مازندران از نظر جغرافیایی در 52 درجه و 50 دقیقه‌ی درازای خاوری و 49 درجه و 36 دقیقه ی پهنای شمالی و 20 متر پایین تر از سطح دریای آزاد قرار دارد. شهر تنکابن درمسیر راه رشت – چالوس واقع شده و از شمال به دریای مازندران، از خاور به چالوس، از جنوب به سلسله جبال البرز و از باختر به شهرستان رامسر محدود می‌شود. براساس آخرین تقسیمات کشوری در سال 1377 مساحت این شهرستان بالغ بر 989و1 کیلومتر مربع است. براساس آخرین آمار جمعیتی در سال 1375 جمعیت این شهرستان بالغ بر 030و174 نفر بوده که از این رقم بالغ بر 650و33 نفر جمعیت مرکز شهرستان تنکابن بوده است.مسیرهای درسترسی به تنکابن عبارتند از:
راه های ارتباطی تنکابن عبارتند از :
راه تنکابنرامسر به درازای 20 کیلومتر
راه تنکابن – چالکرود به درازای 40 کیلومتر
راه تنکابن – شانه تراش به درازای 43 کیلومتر
وجه تسمیه و پیشینه تاریخی
تنکابن پیش از این جزو گیلان به شمار می‌آمده وحد خاوری آن به نمک آبرود می‌رسیده است. «خرم‌آباد» (شهسوار) حاکم نشین نواحی قشلاقی و «دو‌هزار» حاکم نشین ییلاقی آن محسوب می شد. آثار و اشیایی که در ناحیه کلاردشت و تپه های اطراف آن بر حسب تصادف به دست آمده، نشان می‌دهند که این منطقه در دوره‌های گذشته، آباد و از تمدن ویژه‌ای برخوردار بوده است. تنکابن یا شهسوار درگذشته های دور «رستمدار» هم خوانده می شد. پادوسبانان تا زمان شاه عباس اول حکومت محلی این منطقه را در اختیار داشتند. از دوران صفویه تا سال 1209 هـ . ق که آغاز سلطنت آقا محمد خان است، این شهر «فیض» نامیده شد. در دوره قاجاریه این شهرستان را تنکابن نامیدند. پس از سقوط قاجاریه و با روی کار آمدن پهلوی اول، این شهر شهسوار و با وقوع انقلاب اسلامی مجددا تنکابن شد. تنکابن امروزی شهری آباد و دیدنی است.


باغها ، کاخها و موزه ها در شهرستان تنکابن

آرامگا ه ها ، امامزاده ها و زیارتگا ه ها در شهرستان تنکابن

عمارت و محوطه های باستانی در شهرستان تنکابن

قلعه ها ، برجها و آتشکده ها در شهرستان تنکابن

بندها و پلها در شهرستان تنکابن

نقشه گوگل - تنکابن


Supported by : www.IIInf.Com 2008-2018